Pokud používáte Adblock, prosím vypněte ho na mé stránce nebo dejte do Adblock pro mou stránku povolení. Děkuji za pochopení. Velice mě tím podpoříte.

If you're using Adblock, please turn off my website or enter into Adblock permission for my site. Thank you for understanding. Very me that you support.

neděle 24. srpna 2014

Zámek Kratochvíle - Květiny [2. část]

Pokud použije fotky, prosím uvádějte odkaz na můj web. Nevydávejte prosím něčí tvorbu za svou. Chcete-li fotku někde zveřejňovat, tak jedině s odkazem na mě nebo po vzájemné domluvě.
Něco o autorském právu - http://business.center.cz
Děkuji za pochopení :).


If you use photos, please attach a link to my site. Please give not one for his creation. To publish a photo somewhere, so only referring to me or by mutual agreement.
The photos are subject to copyright. Thank you for your understanding.

21. 5. 2014 
Kratochvíle je renesanční zámek 2 km severozápadně od města Netolice v okrese Prachatice. Patrová vila byla využívána jako lovecké letní sídlo. 
Historie
Do současné podoby zámek nechal vystavět Vilém z Rožmberka (1535-1592) v letech 1583-1589. Nejokázalejší místností zámku je velký přijímací zlatý sál. Reliéfní výzdoby patra vily a zámecké kaple provedl v letech 1588-1589 italský štukatér Antonio Malana. Autorem malířských prací na zámku z roku 1589 je Georg Widman. 
Popis
Vila je obklopena zdí s baštami, v průčelí s hospodářskými stavbami, kaplí a vstupní věží. Vnitřní zahrada zámku byla založena v renesančním slohu s fontánami. Od vily je oddělena vodním příkopem. Ve vile byla od roku 1981 jedinečná expozice českého animovaného filmu s vystavenými originály prací mj. Václava Čtvrtka, Břetislava Pojara, Jiřího Trnky, Hermíny Týrlové a Karla Zemana.[1] Expozice byla v roce 2007 uzavřena[2] a odvezena, kvůli finančním problémum majitele sbírky, společnosti Krátký film.[3]
 Zdroj: Wiki 


 

Žádné komentáře:

Okomentovat